- yıl 1296-

(Bir arayış içerisinde olan Amerikalılar güç bela ikna ettikleri İnka ve Aztek Krallıklarından tahsis edilen donanmayla yola çıkmışlardı ,bu donanma bünyesinde en sağlam gemileri barındırıyordu , daha fazla kaynak bulma hevesiyle doğuya doğru yol aldılar. Sonunda aradıkları şeyi de buldular.)

Yer Avrupa…

Amerikalıların Avrupa kıtasına işgali

Ben 100 kişilik kabilemizin şefiyim , bizim için günler karnımızı doyuracak kadar avcılıkla ve birkaç toprak işleriyle geçiyordu. Günün sonunda da ateş yakıp hep birlikte oturuyorduk yine bir gün ateşin çevresinde otururken hayatımızda hiç görmediğimiz parlak kıyafetler giymiş (zırhtan bahsediyor) 10 yabancı karşımızdaydı ve yabancıların elinde , bize doğrultulan yine hiç görmediğimiz parlak uzun bir cisim vardı(kılıçtan bahsediyor)…


İnsanlık olarak hep bir şeyler yapmak isteriz; farklı yerler gezmek , iyi para kazanmak, sıkılmayacağımız ve sıkılınca da kolaylıkla işimizi değiştirebilecek seçeneklerimiz olsun isteriz , diyorum ya insanız işte isteriz fakat istemekle yetmiyor tabi aynı zamanda faaliyet de lazım .Genelde lafla peynir gemisi yürütmeye çalışırken yorgun düşüyoruz geri kalanlara da pek vaktimiz kalmıyor ve kara kara düşünmeye başlıyoruz keşke daha çok zamanım olsa ya da birkaç parçaya bölünüp bu işleri çabucak halletsem diye.

Peki size bir bilgisayarın aynı anda trilyonlarca iş yapabildiğini söylersem tepkiniz ne olurdu?


Havalar ısınıyor bununla birlikte tatil mevsimi de yaklaşıyor. Eminim çoğunluk şimdiden tatil planlarını hazırlamaya başlamıştır .Tahminimce tercih listenizde de muhakkak Muğla bulunuyordur.Muğla sizin için sadece tatil-kum-güneş üçlüsünden başka bir şey değil mi ? Peki siz hiç bu yörenin antik hikayelerini dinlediniz mi?

Doctor Who dizisindeki Tardis

Eğer izlediyseniz, Doctor Who’ daki Tardis’e (zaman makinesine) atlayalım ve hep beraber 2500 sene önceki bu topraklara doğru yol alalım fakat öncelikle bir kılık kıyafetimizi değiştirelim malum kaç bin yıl geriye gittik ve bir de size uygun bir pozisyon ayarlayalım ,siz sarayın yardımcılardan birisiniz ve aynı zamanda anlatacağım olayları birebir yaşayacak kişisiniz.

Aşk Adına Kurulan Kent: Stratonike’nin Hikayesi;

Genç ve güzelliğiyle ünlü Stratonike, zamanın…


Bu zamana kadar yolu hep çıkmazlara girmiş fakat öyle bir yol bulmuş ki o yol onun umut ışığı olmuş olan bir genç…

Size 21. Yüzyılın yetkinlikleri nedir desem cevabınız ne olurdu? Ya da kendinize değer katmak için ne yapıyorsunuz diye sorsam mesela…Elbette ki sizin de kendinize göre çalışmalarınız vardır. Peki bu ne kadar yeterli?

Photo by Ismail Salad Hajji dirir on Unsplash

Nitelikli Eğitim

M.Kemal Atatürk ün de önemle vurguladığı, muhassır medeniyetler hedefine ulaşamamızın en önemli sebebi, ülkemizde eğitime hak edilen değerin verilmemesi.

Çocuklara küçüklükten beri dayatılan ezber konulardan da dönem içi yapılan sınavlardan daha önemli bir şey yokmuş algısı yaratan hocalardan da artık bıktık .

Kesinlikle her…

Ayşe buse Avcı

YTÜ Elektrik Mühendisliği | YetGen'21

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store